Binance İngiltere Kaydını İnceleme Sırasında İptal Etti!

Binance, Birleşik Krallık’taki kaydının FCA tarafından iptal edilmesinin operasyonel bir etkisi olmadığını belirten bir bölge müdürü tarafından söylendi.

Sorunlu kripto para borsası Binance, küresel düzenleyicilerin süregelen itirazları nedeniyle büyük pazarlardan çekilmeye devam ediyor.

Binance’in Birleşik Krallık merkezli yan kuruluşu Binance Markets Limited (BML), Mali Davranış Otoritesi’ndeki (FCA) kaydını resmi olarak iptal etti.

Düzenleyicinin web sitesinde belirtildiğine göre, kaydın silinmesinden sonra Binance’e hiçbir BML kuruluşunun Birleşik Krallık’ta hizmet sunmak için FCA tarafından yetkilendirilmedi.

FCA’ya göre yetkili makam, Binance’in BML’nin izinlerine ilişkin iptal talebini 30 Mayıs 2023 tarihinde tamamladı.

Düzenleyici, 7 Haziran’da yayınladığı bir güncellemede, “İzinlerin iptalinin tamamlanmasının ardından, firma artık FCA tarafından yetkilendirilmemektedir” dedi.

Binance’deki bir bölge müdürünün belirttiğine göre, BML’nin kaydının iptali Binance üzerinde operasyonel bir etkiye sahip olmadı çünkü BML hiçbir zaman ülkede faaliyete geçmedi.

Binance’in Birleşik Krallık ve Avrupa’daki büyümeden sorumlu alt bölge yöneticisi Ilir Laro, BML’nin Birleşik Krallık’ta hiçbir zaman “düzenlenmiş herhangi bir iş” yapmadığını savundu. Ek olarak, “BML, 2020’de Binance Group tarafından Birleşik Krallık’ta düzenlenmiş bir iş kurma amacıyla başarılı bir şekilde satın alındı. Ancak bu girişim başarılı olmadı ve o zamandan beri satın alındığından beri pasif kaldı” şeklinde açıklama yaptı. Laro, Binance’in hala Fransa, İtalya, İspanya, Polonya ve İsveç dahil olmak üzere Avrupa’da düzenlenmiş beş kuruluşa sahip olduğunu da Twitter üzerinden belirtti. “MiCA 2024/5’te yürürlüğe gireceği için hazırlıklara odaklanıyoruz, bu da Avrupa genelinde birleşme gerektiriyor” dedi.

Binance daha önce Birleşik Krallık’ta bazı düzenleyici sorunlarla karşılaşmıştı. 2021’de FCA, Binance’e ülkedeki tüm düzenleyici faaliyetlerini durdurma emri verdi.

Son Dakika: Binance.US'den Dava Açıklamaları Geldi, "Uzlaşmaya Açığız" -  Bitcoin Sistemi