Garlinghouse: Ripple SEC Davası Sona Yaklaşıyor !

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Ripple ile SEC arasında devam eden davayla ilgili olarak sona yaklaşıldığını belirtti. Garlinghouse, bir video paylaşarak ABD mali gözetim kuruluşunun niyetinin kötü olduğunu ve basit bir şekilde hareket ettiğini ifade etti. Aynı zamanda, bu durumun diğer kripto şirketleri için de bir savaşın başlangıcı olduğunu ve düzenleyici netlik mücadelesinin devam etmesi gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

13 Haziran’da açıklanan Hinman Belgeleriyle ilgili olarak SEC’e duyduğu hayal kırıklığını dile getirerek davanın zaman çizelgesini tartışmak amacıyla bir video yayınladı. Garlinghouse, SEC’in kurallar konusunda kasıtlı olarak kafa karışıklığı yarattığını ve bu kafa karışıklığını uygulama yoluyla kullandığını iddia etti.

SEC’in eylemlerini şiddetle eleştirerek, bunları açıkça “kötü niyetli, basit ve açık” bir şekilde nitelendirdi. Garlinghouse, SEC’in davanın Noel’den sadece günler önce açılmasını “oldukça çarpıcı bir dokunuş” olarak değerlendirdi ve bu tavrın güç peşinde koşmanın ve sağlam politika yerine siyasetin ön plana çıkmasının tanımı olduğunu söyledi.

Ripple CEO Brad Garlinghouse on the SEC's XRP lawsuit - Protocol