Japon Bankası, Ripple Destekli Projeden Çekiliyor

CoinTelegraph’ta geçtiğimiz saatlerde yayınlanan bir habere göre Japonya’nın en büyük bankalarından bir tanesi olan Resona, yeni bir açıklama yaptı. Açıklamanın detaylarına göre banka, Ripple destekli proje olan MoneyTrap’ten 13 Mayıs tarihinde çekileceğini söyledi. Japonya’nın en büyük beşinci bankacılık grubu olan Resona Group’un bir iştiraki olan Resona Bank, projeye 2018 senesinde SBI Sumishin Net Bank ve Suruga Bank ile beraber katılmıştı.

SBI Holdings ve Ripple işbirliği ile 3 Ekim’de piyasaya aktarılmış olan ödeme servisi MoneyTap, Ripple’ın bankalar arasında anlık para aktarım imkanı sunan ödeme ürünü xCurrent’i kullanıyor. Resona’nın yapmış olduğu detaylı açıklamada ortaklıktan çekilme kararıyla ilgili olarak herhangi bir ayrıntı detayı paylaşmazken, yalnızca müşterilere verilen hizmetlerin kaliteli olacağı bilgisi aktarıldı.

MoneyTap, son günlerde 13 Japon bankasına ek olarak Kiraboshi Bank, Shinsei Bank ve Hokuriku Bank gibi çeşitli finans işletmelerinden de yatırım almış, fakat aynı şekilde yatırım tutarları netlik kazanmamıştı.