Harvard Üniversitesi’nden Milyon Dolarlık Blockstack Yatırımı

Kripto paraların piyasa hareketlerine ilişkin haberler gelmeye devam ederken, en büyük soru işaretleri de dünyanın bu paraları kabul edecek olması yönündeydi. Aslında Avrupa’da hemen hemen kabul edilmeye başlanan kripto paralar, yavaş yavaş hayatın her noktasına geliyor. Bu haberde ise kripto para dünyasına başka bir onay daha geldi. CryptoNews’te yer alan haberin detaylarına göre Amerika’nın en değerli 8 üniversitesinin oluşturmuş olduğu Ivy League üyelerinden Harvard Üniversitesi gelen bağışları, merkezi olmayan işlem ağı olarak bilinen Blockstack’ın token satışına yatırdı.

Üniversitenin vakfı olarak tanınmakta olan Harvard Management Company (HMC), 2018 itibariyle 39,2 milyar dolarla dünyanın en büyük akademik anlamdaki vakfı olmayı başardı. Konuyla ilgili haber ise Blockstack’ın, SEC tarafından regüle edilmiş başka bir token satışı yapma niyetini duyurduktan sonra meydana geldi. 50 milyon dolar olarak belirtilen yatırım kabul edilirse eğer, bu dünyada bir ilk olacak.

Öte yandan başka yatırımlar da gelmeye devam ediyor diyebiliriz. Ekim 2018’deki haberlerde Yale Üniversitesi’nin baş yatırımcısı David Swensen’in kripto odaklı iki yatırım fonuna, yatırım yaptıklarını duyurmuştu.