Coinbase Ventures Projeye Yatırım Yaptıktan Sonra Ethereum Ekosistemi Altcoin Fiyatı Yükseldi!

Coinbase Ventures’ın stratejik yatırımını duyurmasının ardından, bir Ethereum (ETH) ekosistem altcoini, Perşembe günü fiyat artışı yaşadı.

Perşembe günü, Coinbase Ventures, Ethereum 2.0’da merkezi olmayan bir staking havuzu olan Rocket Pool’a (RPL) yapılan yatırımı duyurdu. Coinbase Ventures, “Heyecan verici bir haber paylaşmak istiyoruz: Rocket Pool ekibinden RPL tokenlerini satın alarak, Rocket Pool’a stratejik bir yatırım yaptık.” ifadelerini kullanarak Rocket Pool’a yapılan yatırımı duyurdu. RPL tokeni, yönetişim ve teminat için kullanılıyor.

Coinbase Ventures, Rocket Pool ekibinin son 6+ yılda büyük ve merkezi olmayan staking ağı oluşturma taahhüdünü takdir ettiklerini belirtti. Ayrıca, Ethereum’un altyapısını güvenli ve merkezi olmayan bir şekilde ölçeklendirmenin, bir sonraki milyar kullanıcıyı zincire çekmek için kritik önem taşıdığına inandıklarını ifade etti.

Coinbase Ventures, Rocket Pool ekibine destek olmak amacıyla Oracle DAO’larına aktif katılım sağlayarak ve Rocket Pool ağında birkaç yüz düğümü işletmek için şirket bilançosundaki ETH’yi kullanmaktan memnuniyet duyduklarını belirtti.

RPL tokeni yazının yazıldığı sırada 28,57 dolar seviyesinden işlem görüyor. Piyasa değerine göre 77. sırada bulunan bu kripto varlığı, son 24 saat içinde %5,5’ten fazla değer kazandı. Ancak token, Nisan ayında belirlediği tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61,90 dolardan yaklaşık %54 aşağıda bulunuyor.

Coinbase Ventures Logo Vector Download - (.SVG + .PNG) - Logovectordl.Com