Facebook’un Kripto Parası İddialı Geliyor

Kısa bir süre önce ünlü sosyal medya uygulaması Facebook’un kripto paralar üzerindeki çalışması duyurulmuştu. Bu açıklamanın detayları devam ederken, kripto para tarihi bile belli oldu ve Facebook şu sıralarda kendi kripto parası için inanılmaz bir çalışma yürütüyor. Facebook şu sıralarda geliştirme aşamasında olduğu kripto parası için onlarca finans ve E-ticaret şirketleri ile görüşmeler yapıyor.

Haber detaylarında sosyal medya devinin Visa ve MasterCard dahil olmak üzere farklı şirketlerle şirket içinde Libra Projesi olarak bilinen proje hakkında detaylı olarak konuştuğu söyleniyor. Facebook’un aklında olan fikirlerden biri, Facebook’ta reklam görüntülemesi yapan kullanıcıların, platformun çıkardığı kripto parayla onlara ödüller vermek. Facebook’un bu gelişmeye ek olarak ödeme sistemini Facebook’la oturum açmayla benzer olarak üçüncü taraf internet siteleri ve uygulamalara yerleştirmeyi de düşündüğü belirtiliyor.

Facebook’un ana odağın gizlilik üzerine kurulan bir değişim süreci olarak ifade ediliyor. Facebook, kripto parası üzerinde 1 yılı aşkın bir süredir çalışıyor. Proje ekibine bakıldığı zaman 50 kişilik bir ekibi görülüyor.