Bitcoin İşlemlerinde Yeni Rekor Çok Yakın

Dünyanın en çok tercih edilen ve bir numaralı kripto para olarak geçen Bitcoin küresel piyasalarda 5400 dolar bandında gidip geliyor. Bitcoin blok zincirinde günlük işlem sayısı geçtiğimiz yılın Nisan ayından beri sürekli olarak kendini yükseltmeye devam ediyor. Nisan 2018 tarihinde 135.000 ile dibe vurmuş olan günlük işlemler aylar ilerledikçe katlanarak yükseldi.

Bugün geçtiğimiz saatlerde Bitcoin blok zincirinde bir sıçrama meydana geldi. İşlem sayısı son alınan verilere göre 454 bine kadar tırmandı. Bu seviye en son görüldüğü zaman Bitcoin’in değeri 17.000 dolar civarında geziniyordu. Bitcoin’in işlem sayısı rekoru 14 Aralık 2017’de fiyat seviyeleri 20.000 dolar bandında olduğu zaman meydana gelmişti. O gün işlemler 490 bin bandına kadar gelmişti ve bu seviyeye çok yaklaşılmış fakat kırılamamıştı.

Günlük işlemler göz önünde bulundurulduğu zaman, ilerleyen günlerde veya haftalarda bu 490 bin zirvesine ulaşılması ve hatta geçilmesi düşünülüyor. Bazı analistler bu işlem sayılarının artış göstermesi, fiyatlara da olumlu olarak yansıyacağını söylüyor. Hatta bu gelişmeyle ayı piyasasının son bulacağı ve boğa piyasasının başlayacağı da söylentiler arasında.