Binance’nin Merkezsiz Borsası Resmi Olarak Yayınlandı

İşlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında ilk sıralarda yer alan Binance, merkezsiz borsası olan Binance Dex’in kendi blok zinciri olan Binance Chain’e resmen geçtiğini ve faaliyet gösterdiğini duyurdu. Açıklamanın detaylarında buna ek olarak Binance Dex geliştirme ekibinin, Binance Blok zincirinde yer almak ve yeni tokenler çıkarmak isteyen projeleri davet ettiği de ortaya çıktı.

Konuyla ilgili olarak detaylı bir açıklama yapan Binance’nin kurucu ortağı ve CEO’su Chanpeng Zhao, “Merkezsiz borsaların güvenilir bir finansal ortam sunarak, yeni umutlar ve gelecek vaat ettiklerini bilmekteyiz. Binance DEX, kendi varlıklarınız üzerinde sizlere her türlü imkanı veriyor. Bunun topluluğumuza yeni bir anlayış ve özgürlük getireceğini düşünüyoruz. Ekosistemin tamamını büyütmek için çeşitli projeler üzerine gün geçtikçe çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

Açıklamada Binance Chain’in resmen piyasaya çıktığını ve bununla beraber de Binance’nin kendi kripto parası yani Binance Coin’in de Ethereum tabanlı olan ERC20’den Binance Chain tabanlı BEP2 standardına da geçiş yaptığının vurgusu yapıldı.