Ünlü Tenisçi Coinbase’ye Yatırım Yaptı

Cointelegraph’ta yer alan habere göre, ünlü tenisçi Serena Williams Coinbase’ye yatırım yaptı. Hatırlıyoruz ki ünlü tenisçi 2014 yılında Serena Ventures adında bir yatırım şirketi açmıştı ve oldukça başarılı bir şekilde ilerliyordu. Gelen habere göre Serena Williams, Serena Ventures adına ABD’nin en büyük kripto para şirketi olan Coinbase de dahil olmak üzere toplam 30 şirkete yatırım yaptı.

Serena Ventures’in resmi internet sitesine bakıldığı zaman şirketin portföyünde yer alan yatırım şirketlerinin değeri 12 milyar dolara kadar ulaşıyor. İnternet sitesinde yapılan habere göre ayrıca fonun erken aşamada olan şirketlere odaklanmış olduğu söyleniyor.

Olimpiyatlarda tam 4 altın madalya almayı başaran ünlü tenisçi Williams, Kadınlar Tenis Birliği (WTA) sıralamasında da sekiz kez teklerde ilk sırada yer almayı başardı. Geçen yılın Ağustos ayında ünlü tenisçi Williams’ın net olarak servetinin ise 180 milyon dolar olduğu kayıtlara geçmiş ve büyük bir ses getirmişti. Ayrıca Williams’ın yatırım yaptığı Coinbase ise geçtiğimiz günlerde 2018 yılında 520 milyon dolar değerinde kazanç sağladığını da duyurmuştu.