IBM’den Dev Blockchain Projesi

Bugün farklı medya kaynaklarından aldığımız habere göre yayınlanan IBM raporu dikkat çekti. Teknoloji devi olarak bilinen dünya devi IBM ve Blockchain şirketi Chainyard, tedarik zinciri yönetimine güç katmak adına Trust Your Supplier (TYS) adında yeni bir Blockchain ağı geliştirdiler ve alınan haberlere göre uzun zamandır bunun üzerinde çalışıyorlardı.

TYS ağının kurucu liderlerine bakıldığı zaman IBM’nin yanı sıra Amerikan bira üreticisi Anheuser-Busch InBev, teknoloji şirketlerinden bilinen Cisco, Lenovo, Nokia ve Schneider Electric, İngiliz ilaç şirketi GlaxoSmithKline ve telekominikasyon şirketi Vodafone da bu projenin içerisinde yer alıyor.. IBM Blockchain platformu üzerine kurulmuş olan bu ağ, çok zaman alan elle yapılan işlemleri ortadan kaldırmayı ve hatta dolandırıcılık risklerini de en aza indirgiyor.

TYS, IBM’nin bir dizi Blockchain projelerinin en sonuncusu olan. 2018’den bu yana ABD’de güvence altına alınmış olan Blockchain patentlerinin sayısını 3’e katlayan şirket, şu anda 100’den fazla aktif olarak patenti içerisinde barındırıyor. IBM yine geçtiğimiz ay içerisinde Amerikan teknoloji devi olan Seagate ile sahte sabit disk sürücülerini tespit etmek için bir Blockchain projesini gün yüzüne çıkarmıştı.