Binance’den Dogecoin Açıklaması

Dünyanın en büyük ticaret hacmine sahip olan Binance kripto para borsasına yeni bir coin daha eklemeye hazırlanıyor. Aslında bu coin milyonlar tarafından tanınan Dogecoin. Artık Binance kullanıcıları artık bu platform üzerinden Dogecoin alımı ve satımı yapabilecekler. Bununla birlikte kullanılacak pariteler arasında ise Bitcoin, Paxos, Binance Coin ve USD coin olacak.

Binance yaptığı duyuru ile alım satımını yaptığı coinler bir yenisini daha eklediğini ifade etti. Duyuruya göre ülkemiz saatine göre 15:00 itibari ile artık bu platformdan Dogecoin alım sayımı da yapılabilecek. Üstelik Doge coin Bitcoin’den sonra dünyada en çok yatırımı yapılan kripto paralardan biri. Dolayısıyla analistler bu girişimin Binance’nin kullanımını artıracağını söylüyor.

Binance Dogecoin alım satımına aracılık edeceğini duyurur duyurmaz Dogecoin fiyatında da bir artış söz konusu oldu. Coin Market Cap Dogecoin’in yaşadığı bu artışı ele aldı. Coin Market Cap Dogecoin’in yaklaşık yüzde 24 artış yaşadığını gösteriyor. Buna göre Dogecoin an itibari ile 0.003 seviyesi üzerinden işlem görüyor. Binance’nin neden Doge coin ticaretine izin verdiği ise henüz bilinmiyor.