Cardano Kurucusundan Altcoin Açıklaması

Bitcoin’in sektördeki her hareketi kuşkusuz altcoinleri de doğrudan etkiliyor. Önemli kripto para projelerinden birini yöneten Cardano kurucusu Charles Hoskinson katıldığı bir televizyon programında bu konuya değindi. Hoskinson sektörde pek çok altcoin bulunduğunu ancak bu paraların başarılı olabilmesi için Bitcoin’i takibi bırakması gerektiği savundu. Ayrıca bunun bir kopyadan ileri gitmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Katıldığı programda Facebook’un kripto parası Libra’ya da değinen Hoskinson, bu paranın sektörün belirleyici elementlerinden biri olacağını söyledi. Ayrıca kripto para sektörünün şu anda yeni regülasyonlar içinde olduğunu da sözlerine ekledi. Hoskinson’a göre altcoinler Bitcoin’in gölgesinden çıkmalı ve kendi stratejisini yaratmalı. Çünkü kripto para piyasasında oldukça önemli Altcoinler bulunuyor.

Hoskinson Libra’nın piyasaya sürülmesi ile birlikte pek çok taşın da yer değiştireceğini söyledi. Bu nedenle altcoinlerin Bitcoin’in kopyası hareketlerden kurtulması gerektiğini vurguladı. Çünkü Hoskinson’a göre bazı altcoinler bu süreçte oldukça zorlanacak. Sistemin yeni regülasyonlar içinde bulunması da yine bazı altcoinlerin silinip gitmesine yol açacak şeklinde konuşmasını sürdürdü.