Bitcoin 10 Bin Dolara Yaklaştı

Bitcoin yatırımcıları hayli memnun. Çünkü kripto para 10 bin dolar seviyesinin kapılarına dayanmış durumda. An itibari ile 9.800 dolar seviyesinden işlem gören kripto para geçtiğimiz birkaç haftanın en yüksek çıkışını yakalamış durumda. Çok değil, geçtiğimiz günlerde o bin barajını aşan Bitcoin’in 10 bin dolar seviyesine de ulaşması bekleniyor.

Geçtiğimiz haftalarda anı dişiler yaşamış olsa da Bitcoin için haziran ayı son derece verimli geçti. Özellikle de yakalamış olduğu yüzde 26 gibi bir yükseliş sayesinde altcoin rakamlarında da hareketlilik meydana getirdi. Üstelik bir artışı yalnızca 30 gün içinde yakaladım şimdi gözler 10 bin Doların asılması beklenen önümüzdeki birkaç günde.

Tom Lee Bitcoin’in yakaladığı bu çıkışı FOMO seviyesi olarak değerlendirdi. Yani kaçırma korkusu anlamına gelen FOMO asıldığı anda ciddi yükselişleri de beraberinde getirecek. Üstelik FOMO’ya yalnızca 250 dolar gibi cüzi bir fark kaldı. Ekonomistlere göre söz konusu sınır aşılır ise Bitcoin 15 bin doları da aşabilir duruma gelecek.