BlackRock Bitcoin ETF’si İçin Hazır!

BlackRock, dünyanın en büyük varlık yöneticisi olarak, Bitcoin ETF’si için başvuru yapma ve bu ETF için Coinbase’in altyapısını kullanma planları yapıyor.

Bugün, kripto para sektöründe ortaklıklar ve anlaşmalar art arda geliyor. BlackRock’tan da Ripple ve Coinbase haberlerinin ardından bir haber geldi. CoinDesk’in güvendiği kaynaklara göre BlackRock, Bitcoin ETF için başvuruda bulunacak ve ETF için Coinbase’in Custody altyapısını kullanacak. Varlık yöneticisi, Bitcoin ETF’si için Coinbase Custody’i tercih edebilir ve Custody’i fiyatlandırma ve kripto borsasından gelen veriler için kullanmayı planlıyor.

Geçtiğimiz yılın ortalarında BlackRock, kurumsal yatırımcılarını kriptoya tanıştırmak amacıyla Coinbase ile bir ortaklık kurmuştu. Bu ortaklıkla birlikte BlackRock, Bitcoin ETF’si için altyapı tercihini popüler kripto borsası Coinbase’den yana kullanmıştı. Ancak Coinbase, SEC tarafından dava edilerek dikkatleri üzerine çekmişti. BlackRock’un hala dava sürecinde olan bir borsayı tercih etmesi şaşırtıcı olmuştur.

ETF başvurusunun ne zaman kabul edileceği ve bu ETF’nin spot piyasa mı yoksa vadeli işlemler mi üzerine olacağı henüz bilinmemektedir.

BlackRock'tan mali kriz uyarısı - Son Dakika Ekonomi Haberleri | Ntv Para