SEC ETF İhraççılarından Nihai Başvuruları İstedi!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 11 Ocak’ta olası bir ETF lansmanına işaret ederek, ETF başvurularını güncelleme konusunda katılımcılara çağrıda bulundu. Bloomberg’in 5 Ocak tarihli raporuna göre, SEC, ETF katılımcılarına 19b-4 başvurularını hızlıca güncelleme talimatı verdi. Bu, ETF’lerin Nasdaq ve NYSE gibi borsalarda listelenmesi ve alım satımının sağlanması için gerekli olan başvurularla ilgilidir.

Güncellenen başvuruların, SEC tarafından daha önceki değişikliklerden sonra daha fazla geri bildirim almayı gerektirip gerektirmeyeceği belirsizdir. 19b-4 başvurularının yanı sıra, ETF’leri tanımlayan S-1 başvuruları da hala SEC onayını beklemektedir ve bunlar 29 Aralık tarihine kadar güncellendi. Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, en son S-1 başvurularının Pazartesi günü açıklanacağını ve bu durumun 11 Ocak’ta bu ETF’lerin piyasaya sürülebileceğini işaret edebileceğini belirtti.

Önümüzdeki hafta, SEC komisyon üyelerinin borsa kuralları üzerinde oylama yapması ve bu oylamanın ardından ETF’lerin hızlı bir şekilde başlatılmasına yol açması bekleniyor. SEC’in, Ark Invest ve 21 Hisse gibi diğer başvuruları etkileyebilecek başvuruları da 10 Ocak’a kadar değerlendirmesi gerekiyor. Bu süreçler, ETF lansmanları ve piyasaya sunumlarında yakın zamanda önemli gelişmelere işaret ediyor.

SEC Bitcoin ETF Onayını Beklenenden Erken Verebilir: İşte O İki Tarih! -  Koin Bülteni