Ethereum’un 2024’teki Yüzde 340’lık Artış Tahmini!


Kripto para analisti ve tüccar olan Credible Crypto, Ethereum’un bu yıl beş haneli bir fiyata ulaşabileceğini tahmin ediyor. Sosyal medya platformu X’teki 363.700 takipçisine Ethereum için 2024 yılında minimum fiyat hedefinin 10.000 dolar olduğunu belirten analist, bu tahminin mevcut seviyeden %343’ün üzerinde bir kazanç anlamına geldiğini ifade ediyor. Ayrıca, 2024’te Ethereum için maksimum fiyat hedefinin 20.000 dolar olduğunu öngörerek, bu tahminin mevcut değerden yaklaşık %786’lık bir artış anlamına geldiğini söylüyor.

Credible Crypto, Ethereum’un düşük zaman dilimindeki fiyat hareketini analiz ederek, lider altcoin’in bu hafta başında 2.100 dolar civarında yerel bir dip seviyesine ulaştığını ancak 2.400 dolarlık dirence ulaşmadan önce 2.160 dolara doğru bir düzeltici hareket daha görebileceğini belirtiyor. Analist, “Son tasfiye fitilinin dip seviyemizi gösterdiğini düşünüyorum, ancak en azından kısa vadede bir sonraki yükselişe hazır olmadan önce küçük bir aşağı yönlü hareket ve biraz daha yatay bir hareket görebileceğimizi düşünüyorum.” şeklinde değerlendirmede bulunuyor.

Credible Crypto’nun Ethereum’daki yükseliş beklentisi, blockchain analiz platformu Santiment’in, Ethereum balinalarının piyasa değerine göre hızla ikinci en büyük dijital varlığı biriktirdiğini belirtmesiyle destekleniyor. Santiment’e göre, en büyük 150 kişisel cüzdanda kaydedilen en yüksek seviye olan 56,25 milyon ETH bulunuyor. Buna karşılık, borsa cüzdanları 2018 yılının Haziran ayından bu yana en düşük seviye olan 9,46 milyon ETH’yi elinde tutuyor.

Santiment’in verilerine göre, takas ve takas dışı cüzdanlarla birlikte, ilk 150 balinanın şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65,71 milyon ETH’ye sahip olduğu belirtiliyor.

Resim