Bloomberg Analisti: Bitcoin ETF için Beklenen Adımlar!

Kripto para piyasaları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Bitcoin ETF başvurularının yanıtını beklerken, sektörden önemli isimler yeni ayrıntılar paylaşmaya başladı. Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, şirketlerin son adımlarını attığını ve başvuru belgelerindeki revizyonların önümüzdeki güne kadar tamamlanmasını beklediğini belirtti. Balchunas’a göre, S-1 başvurularıyla sunulacak olan değişikliklerin SEC’e Türkiye saatiyle 16.00’ya kadar sunulması bekleniyor. Bu değişikliklerle birlikte Bitcoin ETF başvurusu yapan varlık yöneticilerinin müşterilerden talep ettiği komisyon bedelleri ortaya çıkacak.

Kripto fonlarını listelemek isteyen borsalar, 5 Ocak tarihinde gerekli dosyaları SEC’e sundu. Analistler, bu hareketin spot Bitcoin ETF kararlarının çok yakında açıklanacağı yorumunu yaptı. Bloomberg analisti Eric Balchunas, bir sonraki aşamada Komisyon üyelerinin ortak kararları oylayabileceğini belirtti. Balchunas’a göre, spot Bitcoin ETF başvurularının büyük kısmının aynı anda onay alabileceği öngörülüyor.

ETF analisti, Better Markets’in SEC’e gönderdiği kripto karşıtı açık mektup hakkında “kripto düşmanlarının son nefesi” yorumunu yaptı. Better Markets, SEC’in spot ETF’lere onay vermesinin tarihi bir hata olacağını savunmuştu.

Spot ETF'ler için heyecan artarken Bitcoin de yükseliyor | StormGain