Oda Arkadaşının 9 Milyonluk Kripto Parasını Çaldı

Cointelegraph’ın İsrail yerel haber ajansı News1’ten alınan bir habere göre, İsrail uyruklu olan ve orada yaşayan Afek Zard adında bir vatandaşa oda arkadaşının 74.991 Dash Coinini çaldığı iddiasıyla bir şikayet bildirimi düzenlendi. Ayrıca 74.991 Dash Coin tam olarak 9 milyon dolara denk geliyor.

Çalınan coinlerin piyasada dolaşan Dash coinlerin %0.85’ine denk geldiği görülürken, haberin detaylarında kripto parası çalınan Alexi Yaramenko’nun erken kripto para yatırımcıları arasında olduğu gözleniyor. Yaramenko, 2013 yılından beri sürekli olarak kripto para alımı yapıyor ve geleceğe yönelik yatırım yapıyormuş.

Haberde ayrıca Yaramenko’nun yakın arkadaşı olan Zard’a kripto paraları yönetme ve onlarla ticaret yapmayı gösterdiği de ortaya çıkıyor. Kripto paraları çalıp daha sonra ortadan kaybolan Zard’ın henüz nerede olduğu bilgisi verilmiyor. Atılan iddiaya göre evin anahtarı onda olduğu ve kripto para sahibinin olmadığı sürede farklı cüzdanlara aktararak parayı çaldığı görülüyor. Fakat bunu yaparken suç ortağının olup olmadığı ise, henüz araştırılıyor. Ayrıca kara para aklama, hırsızlık ve bilgisayarı izinsiz kullanma suçlarından da şahsa işlem başlatılacak.