Güney Kore’de Dur Durak Bilmeyen Bitcoin Çılgınlığı

Cointelegraph’ın Arirang Daily News’ten yayınlamış olduğu bir habere göre daha önce görülmemiş bir şekilde Güney Kore’de kripto paralara karşı yoğun bir ilgi görülüyor. Yani Güney Kore halkı yapılan araştırmalara göre daha önce hiç bu kadar kripto paralara ilgi göstermemişti. Hiçbir şekilde gelir amacı gütmeyen bir kuruluş olan Finansal Yatırımcıları Koruma Vakfı’nın 2018’in Aralık ayında yaptığı bir anket sonucunda elde edilen veriler oldukça dikkat çekti.

Ankete katılan 2,500 yetişkinin %7.4’ü kripto paraları biliyor ve ayrıca satın almış.Sektör’ün 2018 yılı içerisinde dolandırılma, hack olayları gibi tehditler ile baş başa kalmış olduğunu hatırlıyoruz. Fakat Güney Kore halkı tüm bu olaylara rağmen kripto paralara rağbet göstermeye devam ediyor ve yatırımlarını bu yönde yapıyor. Anket sonuçlarının ilginç yanı sadece bu artış değil.

Ayrıca geçtiğimiz yıllarda kripto para yatırımcılarının bu yıl daha fazla kripto para aldığı da ortaya çıkıyor. Haberde, kişi başına düşen ortalama kripto para yatırımlarının 2017’ye göre %64’lük bir artışla 6,000$ olarak gerçekleştiği belirlendi ve bu rakam gün geçtikçe artmaya devam ediyor.