Vitalik Buterin’in X Hesabı Hacklendi!

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in X hesabı, ele geçirilerek yaklaşık 700 bin dolarlık bir maddi zarara uğradı.

Gece saatlerinde Vitalik Buterin’e ait X hesabından yapılan bir paylaşım, kripto ekosistemini kaygılandırdı ve endişeye neden oldu. Buterin’in X hesabını ele geçiren bir hacker, “ücretsiz NFT dağıtımı” adı altında bir gönderi yayımladı. Bu gönderiye tıklamak, kullanıcıların cüzdan yetkilerini otomatik olarak hackera devretmelerine neden oldu. Gönderi kısa bir süre içinde kaldırılmasına rağmen, 691.000 dolardan fazla zarar veren saldırganın kimliği henüz tespit edilemedi.

Gönderinin profesyonel bir şekilde hazırlandığına dair ilk izlenimler, insanların zihinlerini karıştırdı. Ancak, Buterin’in babası Dmitry tarafından yapılan açıklama, oğlunun hesabının gerçekten ele geçirildiğini doğruladı. Dmitry, Vitalik Buterin’in X hesabının hacklendiğini ve kurbanların cüzdanlarından 691 bin dolardan fazla para çekildiğini belirtti.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in X (eski adıyla Twitter) hesabının ihlali sonrasında, kötü niyetli bir bağlantı tarafından yanlış bir şekilde sunulan ücretsiz bir NFT’nin kurbanlara 691.000 doları aşan kayıplara yol açtığı iddia edildi.

Ethereum's 27-year-old creator Vitalik Buterin is now a billionaire | CNN  Business