ABD Senatörü Kripto Para Sektörüne SEC Müdahalelerini Önlemek İçin Adım Attı!

ABD Senatörü Tom Emmer, kripto para endüstrisindeki etkisini azaltmak amacıyla yeni bir girişim başlattı. Minnesota Cumhuriyetçisi ve ABD Temsilciler Meclisi Çoğunluk Temsilcisi olan Emmer, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) dijital varlıkların uygulanması için kullanılan fonları kısıtlayacak bir değişikliğin sponsorluğunu üstlendi. Bu değişiklik, kapsamlı kurallar ve düzenlemelerin hayata geçirilmesi sürecinde geçerli olacak.

Emmer’e göre, 2024 mali yılı için Finansal Hizmetler ve Genel Hükümet Tahsisat Yasası’nın bir parçası olan bu değişiklik, SEC’in “vergi mükelleflerinin parasını kripto para birimi endüstrisine karşı bir silah olarak kullanmasını” engellemeyi amaçlıyor. Emmer, SEC Başkanı Gary Gensler’in yetkisini Amerikan halkının zararına artırdığını düşünüyor ve Kongre’nin, Gensler’in vergi mükelleflerinin paralarını bu şekilde kullanmasını önlemek için tüm araçlarını kullanması gerektiğini savunuyor.

Bu nedenle, net kurallar ve düzenlemeler henüz oluşturulmadan önce SEC’in dijital varlık uygulaması için fon kullanımını sınırlayan bir ödenek değişikliğine sponsor olmayı planlıyor.

Tom Emmer, kripto para birimi alanında düzenleyici netlik ve yenilikçiliği güçlü bir şekilde destekleyen bir isim olarak öne çıkıyor. Daha önce dijital varlık pazarında şeffaflığı artırmayı ve tüketicileri korumayı amaçlayan çeşitli yasa tasarılarının, örneğin Blockchain Düzenleyici Açıklık Yasası, Menkul Kıymetler Açıklığı Yasası ve İnovasyonun Önündeki Engelleri Kaldırma Yasası gibi yasa tasarılarının ortak sponsorluğunu üstlenmiştir.

SEC Açılımı Nedir? SEC Ne Demek? • Coinkolik