Elon Musk Twitter Soruşturmasında SEC ve DOJ’a Saldırdı!

Elon Musk, SEC ve DOJ’un düzenleyici yetkilerini kişisel ve siyasi kazanç için kötüye kullandığını iddia ediyor.

Musk, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Twitter’ı satın alımı hakkındaki soruşturmasında ifade vermediği iddiasıyla düzenleyiciye dava açılmasının ardından “kapsamlı bir revizyon” çağrısında bulundu.

SEC, Musk’ın satın alımın menkul kıymetler yasalarını ihlal edip etmediğini araştırıyor ve Musk’a önceki bir SEC mahkeme celbine uymasını emreden bir başvuru yapmış durumda.

Aynı gün Musk, ABD Adalet Bakanlığı ile birlikte SEC’in soruşturulması gerektiğini öne sürdü.

Musk, “Bu kurumların kapsamlı bir incelemeye tabi tutulması ve düzenleyici yetkilerini kişisel ve siyasi kazanç için kötüye kullananlara karşı cezai işlem uygulayacak bir komisyonun kurulmasına ihtiyaç var.” dedi ve ABD hükümetinin şirketlere karşı gerçekleştirdiği eylemleri eleştirdi.

SEC, Musk’a mahkeme celbi gönderdiğini ve ifade vermesini istediğini belirtiyor ancak Musk bu çağrıya yanıt vermediğini ve sahte itirazlar yaptığını iddia ediyor.

Düzenleyici, Musk’un ifadesi için alternatif bir zaman ve yer üzerinde anlaşmaya çalıştığını ancak Musk’un bu teklifleri reddettiğini söylüyor ve Musk’un itirazlarının hukuki dayanaktan yoksun olduğunu iddia ediyor.

Bu olay, kripto para birimi topluluğu için önemlidir çünkü SEC’in kripto endüstrisine yaklaşımı tartışmalı bir konuydu.

Elon Musk'tan Türkiye'deki kullanıcılar hakkında... | Rudaw.net