Hoskinson Cardano Sahtekârlık İddialarına Yanıt Verdi!

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Hydra’nın verimini çevreleyen yanlış bilgilere yanıt vermek için bir kaynak materyal dosyasıyla ortaya çıktı. Hoskinson’un Hydra’nın 1 milyon işlem/saniye (TPS) ürettiği iddiaları eleştirilere neden oldu.

Hoskinson, bu iddialarını desteklemek için kapsamlı kanıtlar sundu ve geleneksel TPS ölçümlerinin Cardano’nun verimini değerlendirmek için anlamsız olduğunu açıkladı.

Charles Hoskinson, geçmişteki yorumlarının eleştirilmesi üzerine sessizliğini bozdu ve her açıklamasının bir kaynağı olduğunu savundu. Twitter’da 5 Ekim Perşembe günü yaptığı açıklamada, Hydra ve Cardano’nun verimini çevreleyen tartışmaları ele almak için resmi kaynak materyal dosyasını paylaştı.

Hoskinson, 1 milyon TPS’nin bir hipotez olduğunu belirtti ve Cardano ağındaki her SPO’nun (Stake Pool Operatörü) bağımsız bir Hydra kafasını çalıştırarak 1.000 TPS hızına ulaşabileceği varsayımı üzerine inşa edildiğini açıkladı. Bu şekilde ağın 1 milyon TPS’ye ulaşabileceğini öne sürdü.

Kurucu, Cardano mühendislerinin Hydra Head’lerin verimini simüle ederek TPS çizelgeleri üzerinde çalıştığını ve bunun da iddialarını desteklediğini belirtti. Ayrıca, konumunu güçlendirmek için araştırma makaleleri ve saygın dergileri kaynak olarak gösterdi.

Hoskinson, eleştirilere karşı hoşnutsuzluğunu dile getirirken TPS metriğini sorgulayarak Cardano’nun modeline uymaya çalışan kare bir çivi olduğunu savundu.

Cardano (ADA) CEO'sundan İddialı Kripto Para Açıklaması! › COINTURK