Cathie Wood’un Ark Fonu Tesla Hisselerini Toplarken Diğerlerini Satıyor!

Tesla, ARKK’nın ikinci en büyük holdingi konumunda ve borsada işlem gören fonun %8,68’ini oluşturuyor. Cathie Wood ve Ark ekibi, kısa vadeli dalgalanmalara rağmen Tesla’nın yükseliş trendinde olduğunu düşünüyor ve 2027’ye kadar hisse fiyatının 2.000 dolara ulaşabileceğini öngörüyor. Pazartesi günü, Tesla hisseleri keskin bir düşüş yaşadıktan sonra bir miktar toparlandı ve endişelerin ortasında, özellikle teslimatların aksayabileceği korkusuyla satışları tetikleyebilecek potansiyel bir etken olarak ortaya çıktı. Buna rağmen, Cathie Wood’un Ark Invest’i, Tesla hisselerinde daha fazla alım yapmaktan vazgeçmedi ve Pazartesi günü bir grup Tesla hissesi daha satın aldı.

Ark, Tesla hisselerini 84.164 adet olarak belirtilen bir fiyattan satın aldı ve bu alım, Tesla’nın kapanış fiyatı üzerinden 14,75 milyon dolarlık bir değere ulaştı.

Wood liderliğindeki şirket, Tesla hisselerini özellikle zayıf olduğu zamanlarda desteklemek adına son zamanlarda düzenli olarak alım yapmaktadır. Tesla’nın ilk çeyrek teslimat rakamları Salı günü açıklanacak ve analistler bu rakamlar konusunda iyimser değiller. Troy Teslike gibi güvenilir bir Tesla tahmincisi, şirketin bir önceki yıl bildirdiği 422.875 adetlik satış rakamından ve mevcut fikir birliği tahmininden daha düşük bir teslimat bekliyor.

Future Fund’ın Yönetici Ortağı ve Tesla yatırımcısı Gary Black, şirketin yıllık satış düşüşlerini önlemeyi başarması durumunda, hisse fiyatının teslimat eksikliği yaşansa bile toparlanabileceğini belirtti.

Cathie Wood's ARK Invest cashes out part of its Grayscale's GBTC stake as  Bitcoin ETF optimism grows