Binance.US USD Üzerinde Kontrol Sağlamak İçin MoonPay’i Bankacılık Alternatifi Olarak Seçiyor!

Kripto borsası Binance.US, bankacılık bağlarını kesmesinin ardından, ABD dolarının kullanımını yeniden kolaylaştırmak amacıyla MoonPay ile yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Binance.US, kripto platformu olarak faaliyet göstermeye başladıktan sadece iki ay sonra, kullanıcıların ABD dolarına sabitlenmiş stablecoin olan Tether (USDT) satın alabilmesi için kripto ödeme şirketi MoonPay ile işbirliği yaptığını açıkladı.

22 Ağustos’ta Binance.US, tüm işlemler için USDT’yi yeni bir “temel varlık” olarak benimsediğini ve MoonPay işbirliğiyle kullanıcılara ABD doları cinsinden işlem yapma olanağı sağlandığını bildirdi. Bu yeni ortaklık, Binance.US’in bankacılık ortaklarıyla yaşadığı sorunlar nedeniyle fiat mevduatlarını 9 Haziran tarihinden itibaren askıya almasının ardından gerçekleşti.

Bu durum, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) borsa ve bağlı kuruluşlarına karşı açtığı dava öncesinde, Binance.US müşterilerinin hesaplarına fon sağlama amacıyla dolarları USDT ile değiştirebileceği ve böylece diğer kripto paralarını satın alabileceği anlamına geliyor. Bu yeni sistem sayesinde, Binance.US kullanıcıları banka ve kredi kartları, Apple Pay ve Google Pay aracılığıyla da kripto satın alabilecekler.

Binance.US, geçici olarak USD para çekme işlemlerinde yaşadığı sorunları 23 Haziran’da çözme başarısı gösterdi; ancak o dönemde gelecekte hizmetin durdurulabileceği uyarısı yapılmıştı. SEC davası öncesinde, Binance.US ve bağlı kuruluşları, popüler kripto paralarını doğrudan banka havalesi ile alıp satma olanağı sunmaktaydı.

Mart ayında, bir dizi kripto borsası ve hizmet sağlayıcısı, Silikon Vadisi Yatırım Bankası, Silvergate ve Signature Bank gibi kripto dostu bankaların birkaç hafta içinde çökmesine yol açan daha büyük bir bankacılık krizinin ortasında bankacılık ortaklarını kaybetmişti.

Bitcoin Borsası Binance US. Yeni Bir Altcoin Listelediğini Duyurdu! -  Bitcoin Sistemi