Gary Gensler: Ulusal Rezaletin Dizginlenmesi Zamanı Geldi !

Gensler’in son eylemleri, Amerikalı yatırımcılara, girişimcilere ve çıkarlara karşı devam eden kayıtsızlığını göstermektedir.

Gary Gensler, SEC’in başkanı olmasına rağmen popülerlik kazanamamış birisidir. Hatta bazıları, Janet Yellen’ın Hazine görevine atanabileceğini düşünse de, Capitol Hill’deki kaynaklar onun için hiç şansının olmadığını belirtmektedir – çünkü hem kripto para topluluğunda hem de ABD hükümetinde popüler değildir.

Ancak şu anda popülerlik, görev yaptığı ofis için bir gereklilik değildir. Ancak nitelikler önemlidir.

Ve Gary Gensler’in nitelikleri, eksiklikleriyle dikkat çekmektedir.

Gensler yönetimindeki SEC, ABD dolarının hegemonyasının tehdit altında olduğunu düşünen hükümetin teknoloji karşıtı kesimi için bir silah haline gelmiştir.

Ancak ABD’nin gelecekteki ekonomik gücünü tehdit eden şey, SEC’in bu şekilde silahlandırılmasıdır.

Dijital varlıklar kaçınılmazdır ve finansal piyasaların ileride kucaklamak zorunda kalacağı teknolojik devrimde Amerika’nın iki seçeneği vardır: Liderlik etmek veya takip etmek.

Gensler’in SEC’i, ilerlemeyi göz ardı etmeyi, yeniliği bastırmayı ve en iyi ve parlak beyinleri ülke dışına itmektedir. Gensler, Amerika Birleşik Devletleri’ni ilerici ve düşünceli rejimlere sahip Avrupa, Orta Doğu ve hatta Amerika’nın düşman olarak gördüğü ülkelerde finansal piyasaların liderliğini bırakmaktadır.

Ve bu durumdan zarar gören sadece girişimciler ve ulusal çıkarlar değildir.

Gensler’in bugünkü eylemi olan Binance’e karşı, yatırımcı korumasının SEC’in öncelikler listesinde en alt sıralarda yer aldığını bir kez daha kanıtlamıştır. Milyonlarca Amerikalı kripto paralara sahiptir ve milyonlarca Amerikalı muhtemelen bugün SEC’in tek taraflı olarak menkul kıymet olarak sınıflandırdığı tokenları ellerinde bulundurmaktadır. Bu Amerikalılar, SEC’in menkul kıymetlerin ne olduğu konusunda yapıcı bir tartışmaya girmek yerine, neyin menkul kıymet olup olmadığı konusunda iyi niyetli bir yaklaşım sergilememesinden dolayı zarar görmüşlerdir.

SEC, Bu Altcoin İçin 'Dolandırıcılık' İddiasında Bulundu!