Solana Q2’de Meme Parası ile Dikkat Çekti!

Solana (SOL), Perşembe günü düşüşle başladı, ancak sonrasında hafif bir toparlanma yaşadı. Kripto para birimi, yazı yazılırken %0,98 artarak 22,08 $ seviyesinde işlem görüyor. Solana’nın direncini korumasında, kripto analitiği sağlayıcısı Messari’nin ikinci çeyrek performans raporunun rolü oldu.

Messari’nin paylaştığı verilere göre, Solana blok zinciri ikinci çeyrekte iniş çıkışlar yaşadı ve fiyatı %9’a kadar düştü. Ancak token, en aktif ilk 10 kripto para birimi arasında yerini korudu ve değerli bir varlık olarak önemini sürdürdü.

Çeyreğin genel performansını etkileyen faktörlerden biri, Solana ekosisteminin ilk kripto parası olan BONK oldu. BONK, büyük işlem hacimlerini artırmaya devam ederek çeyrekte yeni zirvelere ulaşmasına yardımcı oldu. Mayıs ayında kullanıcıların bilinmeyen bir akıllı sözleşmeyle etkileşime girdiği dönemde Solana rakamları da yükseldi.

Genel olarak, Solana protokolünün 2. çeyrekte ademi merkeziyetçilik açısından diğer Katman 1 projelerinden daha iyi performans gösterdiği ortaya çıktı. Protokolün Nakamoto katsayısı 32 olarak belirlendi. Bu durum, Solana’nın ademi merkeziyetçi yapısının diğer projelere göre daha güçlü olduğunu gösteriyor. Ayrıca, Mayıs ayında halka açılan Solana Mobile akıllı telefonunun da protokolün ikinci çeyrekteki başarısına katkı sağladığı belirtiliyor.

Solana protokolü, diğer benzerlerine kıyasla bu yıl fiyat açısından daha istikrarlı bir performans sergiledi. SOL tokeni şu anda yılbaşından bugüne kadar %126 artış gösterdi ve pozitif gelişmelerle birlikte 23 doların üzerinde yeni bir aylık yüksek seviyeye doğru ilerliyor. Bu nedenle, Grizzlython etkinliğinin ikinci çeyrekteki etkisinin gelecek yıllarda protokole olumlu yansımalarının olacağı konusunda iyimserlik hakim.

Solana'dan (SOL) Yaşanan Probleme İlişkin Yeni Bir Açıklama Geldi •  Coinkolik