Bloomberg Analisti Mike McGlone Bitcoin İçin Uyarıda Bulundu!

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, bu yıl Bitcoin’in güçlü bir şekilde ters rüzgarlarla karşılaşabileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

McGlone, 58.800 Twitter takipçisine ABD ekonomik durgunluğunun yakın zamanda geleceğini ve bunun Bitcoin ve diğer kripto paralar gibi riskli varlıkları aşağı çekebileceğini belirtiyor. “Negatif likidite ve Bitcoin’in dalgalanması – Durgunluklar genellikle riskli varlıkların ve düşük faiz oranlarının zorlandığı merkez bankalarının likidite eklemeleriyle ilişkilidir. Kripto paralar riskin zirvesindeyken, Bitcoin en az endişe veren varlık olarak dikkat çekiyor. Bloomberg Economics’e göre, ABD’nin ekonomik daralmadan kaçınması olası değil, ancak vadeli işlemler Fed’in faiz artırımına devam etme eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Yılın ilk yarısında oldukça olumsuz olan likidite koşullarına saygı göstererek, beklentimiz uzun zamandır beklenen durgunluğun, özellikle yükselen kripto paralar ve hisse senetleri için tipik ters rüzgarlar yaratacağı yönünde.

McGlone ayrıca Bitcoin’in, 2008’deki Büyük Durgunluk sırasında altının ralliye çıkmadan önce %30 düştüğü dönemdeki performansa benzer bir performans sergileyebileceğini belirtiyor.

“Grafik, Bitcoin’in yukarı yönlü trendinin bir zorlukla karşı karşıya olduğunu gösteriyor – NY Fed’in verim eğrisinden 1982’den bu yana en yüksek resesyon riskine işaret ediyor. Altının 2008’deki zirvesinden önce %30 civarında düşmesi, ikinci yarıda dijital düşüşünü etkileyebilir.” Bununla birlikte, McGlone, Bitcoin’in Nasdaq 100 ile ilişkisini kırabilirse, bu kripto kralın durgunluk dönemlerinde daha güçlü bir performans sergileyerek daha geniş bir kabul görmesine yardımcı olabileceğini söylüyor.

“Bitcoin’in Nasdaq Bağlantısını Kesmesi Gerekebilir – Bitcoin, altı yıl önce ilk kez 20.000$ seviyesine ulaştığından beri, 10 Temmuz’a kadar Nasdaq 100 Hisse Senedi Endeksi ile hemen hemen aynı oranda kazanç sağladı. Ancak grafiğimizde dikkate değer olan değişiklik şudur: Bitcoin yıllık volatilitesi, 2017’de Nasdaq’ın 2 katına düşerken, Bitcoin/Nasdaq oranı geçmişteki ilişkisinden kopmuştur. Likidite sistemden çekiliyor ve durgunluk, ABD Hazine tahvil getirisinin Fed fon oranının yaklaşık 120 bps altında olması gibi tipik sonuçları doğurur.” McGlone ayrıca, Bitcoin spot borsa yatırım fonlarının (ETF) onaylanması durumunda, BTC’nin durgunluk dönemlerinde nasıl önemli bir geri dönüş sağlayabileceğini vurguluyor, ancak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) hangi başvuruları ne zaman değerlendireceği belirsizliğini koruyor.

Bloomberg Analisti, Bitcoin Rallisi Görüyor! Fakat… - Urfa Haber |  Şanlıurfa Gündeminin Tarafsız Adresi