Otomotiv Sektöründe Kripto Para İle Ödeme Dönemi Başladı

Ünlü otomotiv satıcısının kripto para ile ödeme kabul edeceğini duyurmasının ardından otomotiv sektöründe yeni dönem başladı.

Kaliforniya Merkezli elektrikli araba üreticilerinden Karma Automative sektörde yeni bir çığır açarak kripto para ile ödeme kabul edeceğini açıkladı. Otomotiv devinin açıklamasıyla sektörde kripto para ile ödeme dönemi resmen başlamış oldu.

Kripto para ödemelerinin Newport Beach Şubesinden başlatıldığı belirtilen açıklamada, kripto para ile ilk ticaretin bu şubeden başlatıldığı belirtildi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Karma Automotiv CEO’su Lance Zhou, teorideki düşüncelerini pratiğe dökmek istediklerini belirterek şubelerinin kripto para ticaretine uygun olduğunu söyledi. Zhou şöyle konuştu; “ Karma Automotiv olarak bu yeni platformu, Blockchain teknolojisi ile ilgili teorideki planlarımızı pratiğe dökmek istedik ve bu amaçla geliştirdik. Şirketimizin sektördeki amiral gemisi olan Newport Beach Şubesinin kripto para ödemesi için uygun görüp altyapısını hazırladık. Sektörde başlattığımız yeni dönemde bu şubemize gelen  VIP müşterilerimizi ağırlayarak satış deneyimi sunmayı planlıyoruz”

Kripto para sektörünün kullanım alanlarını lüks tüketim mallarının alım satım işlemleri oluşturmaktadır. Geçmiş dönemlerde lüks sayılan birçok tüketim malı için ödemeler Bitcoin ile yapılmıştı. Fakat sektörel bir çalışma yapılmamıştı. Firmanın bu trendi devam ettirerek sektörel bazlı çalışma içerisinde olduğu ifade ediliyor. Uzmanlarca firmanın kripto para ile ticareti derinleştirmesinin ardından diğer firmalarında kripto para ile ödeme işlemine yöneleceği ve kripto para ile alım satımın sektörel bazda genişleyerek devam edeceği öngörülüyor. 

Şirketin kripto para ile satış yapacağı araç ta açıklandı. Şirket en önemli modeli olan 2016 yılında da satışa sunulan ve değeri 135 bin Dolar olan Revero modeli. Şirket Newport Şubesinde kripto para ile ödemede yani kripto para ile ticarette başarılı olursa diğer şubelerinde kullanacağı ve sektörde öncü olacağı tahmin ediliyor.

Şirketin bu uygulaması kripto para ile ödemelerin önümüzdeki dönemlerde artacağı ve yeni sektörlerde de yaygınlaşacağı düşünülüyor.