Çin’den Kripto Para Atağı

Kripto para atağına geçen Çin kripto para uzmanı araştırmaya başladı.

Kripto para sektöründeki çok sert tutumuyla bilinen Çin kripto para konusunda yeniden yapılanmaya giderek kendi parasını üretmek için düğmeye bastı. Kendi kripto parasını üretmeye çok hevesli olduğu görünen Çin’in kripto para politikasında değişikliğe gidiyor.

Kripto sektöründe Çin’in yeni hamlesi kendi kripto parasını geliştirmeye yönelik oldu. Çin Merkez Bankası (People Bank of Chine) ülkede yeni bir çığır açmak ve kendi kripto parasını geliştirmek için kripto para uzmanı arayışına girdi.

Çin Hükümetinin kripto para politikasında değişikliğe gideceği konusunda basına sızan bilgilere göre, ülke kendi parasını geliştirmek için uzman arayışında. Kripto para uzmanı 6 kişi işe almak isteyen Çin Hükümeti,  Dijital Yuan’ı geliştirmek istiyor. Kripto para konusunda agresif bir politika izleyen Çin Hükümeti  değişikliğe giderek kendi kripto para birimi Dijital Yuan’ı geliştirerek dünyada lider olma politikasını sürdürmek istiyor.

Uzun zamandır araştırma içinde olan Çin Merkez Bankasının bu kararı almasında,  ticaret savaşları ve Çin ile Amerika arasında yaşanan gerilimin etkili olduğuifade ediliyor. Aynı zamanda Çin’in gelişmelerden olumsuz etkilenmemek için kripto para politikasında değişikliğe gittiği öne sürülüyor.

Devletler arasında başlayan kripto para yarışında öne çıkmak isteyen Çin Hükümetinindiğer kripto para birimlerinden farklı olarak ticarette kullanacağı tahmin ediliyor. Ülkenin kripto para yatırımcılarının önceliğinin Dijital Çin olacağına dikkat çeken uzmanlar, Çin Hükümetinin geliştireceği Dijital Yuan’ın hem ithalat hem de ihracat olmak üzere dış ticarette kullanacağı ve ticaret yapan ülkeler ve şirketlerinde Çin Dijital Yuan’ını kullanmak durumunda kalacağına vurgu yapıyor.

Venezualla’nın ardından kendi kripto para birimini geliştirmek isteyen Çin Hükümetinin para politikasında değişikliğe gitmesi diğer ülkelerinde devlet olarak kripto para birimi geliştirmesine öncülük ettiği yorumları yapılırken, uzmanlarca ülkelerin dış ticarette kripto para kullanacakları ve rezevlerini kripto para olarak tutacakları öngörülüyor.