Kripto Para Yatırımcıları Gözünü Bu Altcoinlere Çevirdi

Dünyanın önde gelen kripto para yatırımcıları gözünü piyasada işlem gören yüksek sermayeli altcoinlere çevirdi.  

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) XRP ve EOS gibi yüksek sermayeli altcoinler yatırımcılar açısından ön plana çıkmaya başladı. Bazı yatırımcılar yüksek sermeli altcoinlerden Ethereum’un (ETH) fiyatının düşük olduğuna ve piyasa değerinin altında işlem gördüğünü düşünüyor.  

Kripto para piyasasının en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum 184,59 Dolar dolaylarında el değiştiriyor. Değeri 2017 yılında 1200 Dolara kadar yükselen Ethereum (ETH) fiyatının 184 Dolara gerilemesi bazı yatırımcılar tarafından değerinin altında olduğu ifade ediliyor. Yatırımcılar ETH’nin önümüzdeki günlerde geçmiş dönem fiyatlarına ulaşacağı ve yeniden 1200 Dolar seviyesi zirvesini yakalayacağına inanıyor.

Diğer kripto para projeleri kendisini sosyal medya ağlarında kendi hesapları aracılığıyla tanıtım yaparken Ethereum tam aksine kendisini sosyal medya hesaplarında tanıtmak yerine gelişmelerle tanıtmayı tercih ediyor. Agresif açıklamalarda bulunan ETH, kendisini diğer kripto para birimlerinden farklı görerek sosyal medya hesabı kullanmayı tercih etmiyor.

Kripto para tüccarlarından Welson ETH’yi değerlendirirken “önemli ölçüde değerinin altında” şeklinde ifade ederek fiyatının uzun vadede yükseleceğini öngörüyor. Welson, EHT’nin uzun vadede değerinin zirveye ulaşacağı öngörüsüyle şuanki fiyatının satın alma için bir fırsat olduğuna dikkat çekiyor.  

Kripto para tüccarlarından TheCryptoDoğ ise geçmiş yıllara atıfta bulunuyor ve Ethereum’un yüzde olarak yatırımcılarına Bitcoin’den daha yüksek kazanç sağladığına dikkat çekiyor. Ethereum 2017 yılının Sonbaharında  300 Dolardan hızla 800 Dolar seviyesine yükselmiş ve Bitcoin gibi diğer kripto para birimleriyle birlikte fiyatta düşme yaşamadan 1200 Doları geçmişti.

Kripto para yatırımcıları BTC, ETH, XRP, EOS’de yükseliş beklentisi içine girerek fiyatların yükseleceğini öngörüyor. Bitcoin ile birlikte birkaç altcoin fiyatında yükseliş tahmin ettiğini belirten bir kripto para yatırımcısı sosyal medya hesabında kripto para birimlerini BTC, ETH, XRP ve EOS şeklinde sıralıyor.

ETH’nin yakın zamanda 250 Dolar seviyesine ulaşabileceği tahmininde bulunan Salsa Tekila’ya göre Bitcoin de 9300 Dolara yükselebilir.