CNBC Sunucusu Litecoinde Yaşanan %400’lük Performans Sonrası Litecoin Alınmasını Önerdi

CNBC de yayınlanan FFast Money programında açıklama yapan sunucusu Litecoin’deki bu hızlı yükselişe dikkat çekmiş ve ‘’ evini, arabanı hatta çocuğunu sat Litecoin al’’ diye uyarıda bulunmuştu. Onun bu açıklaması oldukça ilgi çekmiş ve Litecoin resmi sitesinde de yayınlanmıştı.

Aralık 2018 tarihinden bu yana yükseliş trendinde olan LTC yatırımcılarının yüzünü güldürmeye devam ederken Litecoin Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ise yatırımcılara bir düzeltme gelebileceği yönünde uyarıda bulundu. Onun açıklamasına göre uzun bir süredir yükselişte olan LTC pek çok analizi ve araştırmayı boşa çıkartarak yükselişe geçti. Bu yükseliş ise sürdürülebilir bir durum değil ve yakın bir zamanda da bir düzeltme olabilir. Aksi takdirde bir balon senaryosu ile karşı karşıya kalınması gibi bir durum ortaya çıkabilir.

Litecoin ile ilgili bu gelişmeler yaşanırken başka bir gelişme de Bitcoin de yaşanıyor. Kripto paranın daha güvenli kullanımı için çalışmalar yapılırken CNBC de Bitcoin için bir belgesel hazırlıyor. Bu belgesel ile Bitcoin hakkında merak ettiğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz.