SEC Başkanı Gensler Kripto Düzenlemesi Konusunda Avrupa Parlamentosu’na Ulaştı !

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler , çarşamba günü “görüş alışverişi” için Avrupa Parlamentosu’na çıktı . Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi önünde sanal olarak konuşan Gensler sınırları yıkan Avrupa ve Amerika pazarlarını bir araya getiren finansal teknolojileri konuştu. Gensler “Şu anda yaşadığımız dönüşümün 1990‘lardaki internet kadar büyük olabileceğini düşünüyorum” dedi. 

Gensler özellikle kripto varlıkları alanının” önemini vurguladı. “Bu 2,1 trilyon dolarlık varlık sınıfı gerçekten küresel sınırları yok
Haftanın 7 günü  günde 24 saat çalışıyor ” dedi.  İrlanda’dan bir meclis üyesi olan Billy Kelleher Gensler’e düzenleyicilerin yatırımcı korumasını sağlamalarına yardımcı olmak için kripto borsalarına uygulanabilecek yeni teknolojiler hakkında sorular sordu. Gensler “Evet kara para aklamayı önleme ve yatırımcıların korunmasını sağlama konusunda platformlara yardımcı olabilecek teknolojiler var” dedi. “Ama aynı zamanda platformlardaki donanım ve yazılımın özellikle yazılımın ve sizin yasama organınızda yaptıklarınızın ve düzenleyiciler olarak bizim yaptıklarımızın bir kombinasyonu olduğunu düşünüyorum.” diyerek konuşmasını son buldurdu.