Çin Ambargosunu Ağırlaştırma Kararını Alan Trump Bu Kararı ile Bitcoin Fiyatında Nasıl Bir Etki Oluşturacak

Tüm piyasalar gibi kripto para piyasası da küresel gelişmelerden ve yapılan açıklamalardan etkilenmektedir. Bitcoinin girdiği yükseliş trendinde de duraksama olmasının nedeni olarak da Trump tarafından yapılan Çin ambargosunun ağırlaştırılması olarak gösterilmekte. Trump tarafından bu açıklamanın yapılmasının ardından özellikle Asya piyasasında oluşan dalgalanma hareketi olması bunun kanıtı olmakta.

Yaşanan gelişmeler sonucunda bitcoin 5.900 dolar değerinden 5.600 dolar değerine kadar geriledi ve bu düşüş ile bitcoin de yakalanmış olan yükseliş trendinde bir duraksama olduğu görüldü. En büyük etki ise küresel ticaret savaşlarının başlayacağı ve bundan etkileneceği düşünülen Asya piyasasında oldu. Bu dalgalanma sonucunda da bitcoin yüzde 5 oranında değer kaybı yaşadı.

Bu yaşanan dalgalanma sadece bitcoini değil ayrıca altcoinlerini de etkiledi ve onlarda da yüzde 5 oranında bir düşüş olduğu görüldü. Bunun geçici bir durum olduğu da kripto para uzmanları tarafınan yapılan analizlerde belirtilmekte ve bitcoin için 6.000 dolar seviyesini göreceği konusunda ortak görüşler bulunmakta.