Gazeteci Cüneyt Özdemir Youtube Hesabından Bitcoin ile Alınan İlk Pizzanın Hikayesini Paylaştı

Geçtiğimiz günlerde kendisine bir Youtube hesabı açmış olan Ünlü gazeteci Cüneyt Özdemir bu hesabında çeşitli paylaşımlarda bulunuyor gündemde ki olaylar hakkında değerlendirmeler yapan Özdemir bazen videoları tek başına çekerken bazen de yanına konuklar alıyor ve onlarla sohbet ediyor. Geçtiğimiz günlerde yaptığı bir videoda da Bitcoin hakkında gazetecinin düşüncelerini paylaştı.

29 Mayıs Tarihinde ki videosunda da önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Ekrem İmamoğlu’nun yaşadığı olay ile ilgili değerlendirmekte olan Özdemir daha sonra da Bitcoin hakkında konuşmaya başladı. 22 Mayıs 2010 tarihinde LaszloHanyecz adlı bir kişi iki adet büyük boy pizza söylemiş ve bunun ödemesini de 10 adet Bitcoin ile yapmış.

 Bu olayı yeni öğrendiğini belirten Özdemir günümüzde bir Bitcoinin ortalama 8 bin dolar civarında olduğunu belirttikten sonra da esprili bir dil ile o pizzalar şimdi adamın midesine oturmuştur dedi. Gazetecinin bu paylaşımından da anlaşıldığı gibi Bitcoin yatırımcılarına yüksek kar getiren bir kripto para ve harcarken de en az iki kez düşünmek gerekiyor.