Bitcoin’de Son Durum Ne?

Bitcoin Eylül ayı başında, 12500 değerlerinde yaptığı son düzeltmeyle 10bin desteğinin altına iğne atarak, önce 10300 10500 desteklerinde dengede kalmaya çalışırken, 10600 seviyelerine destek bularak 11000 seviyelerinde yatay duruşunu sergilerken, geçtiğimiz günlerde bir anda 10600 desteğini kırıp 10300 seviyelerinde tutunmaya çalışıyor.

Eylül başında yaşanan düşüş ve panik satışların ardından gelen yükselişi ile tekrar 13K hedeflerine odaklanan piyasa, Avrupa yaşanan yükselen corona virüs sayılarının ardı sıra yapılan açıklamalar ve ABD de yaklaşan seçim öncesi piyasa belirsizliği ile tekrar bir darbe aldı. 11 bin doları aşamayarak yeniden aşağı yönlü hareketle yükseliş beklentilerini boşa çıkardı.

Artan koronavirüs sayıları ve ikinci dalga açıklamaları piyasalarda paniğe yol açtı: Avrupa ülkelerindeki önleme politikalarına rağmen korona virüs sayılarının tekrar yükselmesinin önüne geçilememesi ve Sağlık Bakanlarının yaptığı ikinci dalga açıklamaları piyasada paniğe rol açtı.

ABD teşvik paketleri ve seçim öncesi belirsizlik : Bu süreç uzadıkça, piyasalarda belirsizlik ve yatırımcı üzerindeki gerilim tırmanıyor. Fed in açıklamaları çıkacak kararların da Bitcoin fiyatını etkileyeceği düşünülüyor.