Coinbase Ethereum’daki Adresler Arasında Doğrudan Mesajlaşma Özelliği Sunuyor!

ABD merkezli önde gelen kripto para borsası Coinbase, Ethereum (ETH) adresleri arasında özel doğrudan mesajlaşmaya izin veren yeni bir özelliği başlatıyor.

Coinbase, kullanıcıların sahip olduğu sohbetlerin kontrolünü elinde tutmayı hedefleyen web3 sohbet protokolü XMPT tarafından desteklenen cüzdanı için yeni bir merkezi olmayan sohbet özelliğini kullanıma sunduğunu duyurdu. Bu yeni özellik, kullanıcıların QR kodu aracılığıyla diğer insanları aramasına ve birbirleriyle iletişim kurmasına olanak sağlar.

“Coinbase Wallet’ta sohbet etmeye merhaba deyin. Topluluğunuzla bağlantı kurmanın yeni bir yoluyla tanışın. Artık sohbetlerinizin ve kripto paranızın kontrolü sizin elinizde…

Kişisel QR kodunuzu paylaşın ve arkadaşlarınızı sohbete davet edin. Veya arama yaparak yeni insanlarla iletişim kurun…

Tamamen şifreli, özel ve güvenli. Sohbetleriniz, dijital varlıklarınız gibi tamamen size aittir. Coinbase’in bunlara erişimi yoktur, sadece sizin erişiminiz vardır. Mesajlarınız uçtan uca şifrelenir ve XMTP’nin merkezi olmayan ve güvenli iletişim ağı içinde saklanır.”

Yeni sohbet özelliği ayrıca, sohbet günlüklerini diğer projelere içe ve dışa aktarma yeteneğini ve Layer-2 ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC) üzerinden stabilcoin USD Coin’in (USDC) gazsız transferlerini içerir.

“Sohbetlerinizi istediğiniz yere götürün. Mesajlaşma uyumluluğu sayesinde sohbetlerinizi Coinbase Wallet’a aktarabilir veya sosyal merkezi olmayan uygulamalara yanınızda götürebilirsiniz.

Ödemeleri kolayca ve gazsız bir şekilde gönderin. USDC’yi uygulama içinde gaz ücreti ödemeden Polygon’daki herhangi bir yere veya herhangi bir kişiye anında gönderin.”

What Is Ethereum And How Does It Work? – Forbes Advisor