XRP Yanlısı Avukat: Ripple Temyize Gitse Bile Kazanabilir!

John Deaton, 23 Temmuz’da, Ripple’ın SEC temyizine karşın tekrar kazanabileceğine inandığını belirtti. Ünlü kripto avukatı Deaton, 75.000’den fazla XRP sahibini temsil ediyor ve SEC’in temyiz kararının en az iki yıl süreceğini ve yargıcın “tamamen aynı şekilde” karar verebileceğini düşünüyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple kararının XRP’nin kripto borsalarında perakende satışına ilişkin kısmına itiraz edeceğini açıklamıştı. Ancak Deaton, mahkeme tarafından bir kararın verilmesinin uzun sürebileceğini ve temyizin SEC için bir galibiyeti garanti etmeyeceğini ifade ediyor.

Deaton’a göre, eğer temyiz ilerlerse, Ripple ikinci kez mahkemede potansiyel olarak kazanabilir. Yargıç Torres’in Howey Testinin üçüncü faktörüne ilişkin uygulaması 2. Daire tarafından “yanlış” bulunursa, diğer iki faktör değerlendirilebilir ve bu durumda yine mahkeme, “tamamen aynı şekilde” karar verebilir.

Ancak bu kararın New York Güney Bölgesi’nin (SDNY) ötesinde bağlayıcı olmadığına dikkat çekiliyor. Deaton, SDNY’deki diğer Bölge Yargıcıların Yargıç Torres ile aynı fikirde olmayabileceğini, ancak 2. Daire içinde muhalefetin daha az olası olduğunu düşünüyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC’in kripto para birimleri üzerinde yargı yetkisi talep ederek perakende yatırımcıları koruma konusunda bir “karmaşa” yarattığını belirtirken, Ripple’ın baş hukuk sorumlusu Stuart Alderoty de SEC’in kripto üzerinde yargı yetkisi iddiasını “herkesi inciten” ve “basit bir siyasi güç oyunu” olarak nitelendirdi.

SEC, Ripple davasındaki karara itiraz etmeye hazırlanıyor! XRP fiyatına  nasıl bir etkisi olacak? - Kripto Para Haber