Ducati, XRP ile İlk Lansmanını Gerçekleştiriyor!

İtalyan motosiklet tasarımcısı ve üreticisi olan Ducati, NFT koleksiyonunu piyasaya sürme kararı aldığını ve bu NFT lansmanı için XRP Defteri ile işbirliği yaptığını duyurdu.

Ducati ve Ripple arasındaki ortaklık ilk olarak Temmuz 2022’de açıklanmıştı, ancak NFT lansmanı için beklemekteydiler. Bu lansmanın, Ripple davasındaki sonuçla bir ilişkisinin olup olmadığı henüz netlik kazanmamıştır.

26 Temmuz’da gerçekleşecek olan ilk NFT koleksiyonunda, 1946’dan beri üretilen Ducati motosikletlerinde kullanılan logolar yer alacak. Lansmanı takip eden 7 gün içinde kayıt yaptıran kullanıcılar, ücretsiz NFT’leri elde etme şansına sahip olacaklar. Ayrıca, ilk koleksiyondan NFT satın alan kullanıcılar, gelecekteki projelere de erişim sağlayabilecekler.

Ducati’nin ortaklık kurduğu Web3 Pro, aynı zamanda İtalyan markası Lamborghini ile de ilişkilidir. Ducati, Audi tarafından satın alınan bir yan kuruluş olup, motosikletler el yapımı olarak üretilmektedir. Tüm bu şirketler, Volkswagen Grubu bünyesinde faaliyet göstermektedir.

Ripple'ın davayı kazanmasıyla kripto borsaları XRP'yi listelemek için  sıraya girdi Yazar Investing.com