ABD Başkan Adayı Çocuklarına İkişer Bitcoin Hediye Etti!

BD seçim süreci boyunca kripto dostu vaatlerde bulunan başkan adayı Robert F. Kennedy Jr., yedi çocuğuna toplamda ikişer Bitcoin (BTC) satın aldığını doğruladı.

ABD, önemli başkanlık seçimlerine doğru ilerlerken, adaylar kripto endüstrisi üzerinden vaatlerde bulunmaya devam ediyor. Seçim süreci boyunca kripto dostu vaatlerde bulunan Robert F. Kennedy Jr., 2023’ün başlarında Bitcoin satın aldığını açıkladı ve ayrıca yedi çocuğuna ikişer BTC verdiğini doğruladı. Kennedy Jr., kendisinin bu işlemlerinden dolayı eleştirilere maruz kaldığını ifade etti, çünkü değişken bir emtiayı teşvik etmekle suçlandı.

Kennedy’nin altı biyolojik çocuğu bulunmaktadır, yaşları 22 ile 38 arasında değişmektedir. Ayrıca, iddialara göre, son evliliğinden önce, 2014 yılında aktris Cheryl Hines ile bir kızı olan yedinci bir çocuğu vardır.

Kennedy Jr., ABD seçimlerine aday olarak katılmakla birlikte, kampanya bağışlarını Bitcoin olarak kabul edeceğini açıkladı. Ancak, kripto paralara kişisel olarak yatırım yapmadığını belirtti ve yatırım tavsiyesi vermek gibi bir amacının olmadığını vurguladı.

Bu açıklamalarıyla beraber, Kennedy Jr.’ın kripto para birimine sahip olduğunu ilk kez kabul ettiği anlaşılıyor. Önceden sızdırılan mali raporlara göre, geçtiğimiz haziran ayında adayın 100.001 ila 250.000 dolar arasında Bitcoin’e sahip olduğu bilinmekteydi. Haberin kaleme alındığı sırada Bitcoin’in fiyatı 29.300 dolar seviyelerindeydi, bu da Kennedy Jr.’ın BTC yatırımının toplamda 410.000 dolar değerinde olduğu anlamına geliyor.

Diğer yandan, Kennedy, ABD dolarını Bitcoin ile destekleme ve başkan seçilmesi halinde bu varlığı sermaye kazancı vergisinden muaf tutma planını yineledi.

ABD Başkan Adayı Robert F. Kennedy Jr., Bitcoin Satın Aldığını Açıkladı -  Bitcoin Sistemi