Scaramucci: Bitcoin İçin Olağanüstü Yükseliş Öngörüsü!


Bitcoin (BTC), Federal Faiz Oranı kararının ardından Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısından gelen raporları analiz eden yatırımcılar tarafından değer kaybetti ve bu hafta başında 27.000 doların altına geriledi. Piyasa, Eylül ortasında başlayan yükseliş trendini takip eden bir konsolidasyon dönemine işaret ediyor gibi görünüyor.

Ancak, New York merkezli küresel yatırım şirketi SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, Bitcoin’in uzun vadeli potansiyeline olan inancını sürdürüyor. Scaramucci, Çarşamba günü New York’taki Messari Mainnet konferansında yaptığı konuşmada, ayı piyasasının en kötü döneminin geride kaldığını ve Bitcoin’in altın gibi bir değer deposu olduğunu savundu.

Scaramucci, genç nesiller arasında Bitcoin’in popülerliğinin artarak devam edeceğine inanıyor ve bu durumun kripto paraların ana akım olmasına katkı sağlayacağını düşünüyor. Ayrıca, artan faiz oranları ve düzenleyici baskılar gibi makroekonomik zorluklara rağmen Bitcoin’in hala çekici bir değer deposu olarak kalacağını belirtti.

Scaramucci, toplumda zenginlik arttıkça bir kısmının dijital varlıklara yöneleceğine ve Bitcoin’in bu trendin öncüsü olacağına inanıyor. Altının satın alma gücünün artmasına rağmen Bitcoin’in üstün olduğunu vurguladı.

Ayrıca Scaramucci, Bitcoin borsada işlem gören fonlarının (ETF’ler) kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesinin, kitlesel kabulü artıracağını ve Bitcoin pazarını daha da genişleteceğini öngördü.

Scaramucci’nin bu olumlu görüşleri, SEC Başkanı Gary Gensler’in istifasını talep etmesinin ardından geldi. Gensler’in kripto düzenlemelerine yaklaşımına karşı çıkan Scaramucci, bazı yasa yapıcıların SEC’i yeniden düzenlemek amacıyla yasa tasarıları sunma gibi somut adımlar atmaya başladığını belirtti.

Scaramucci Sets Record for Shortest Term as Communications Director