Grayscale NYSE Arca’da Ether ETF Başvurusunu Değiştirdi!

Grayscale, NYSE Arca’da alınıp satılabilir bir Ethereum güvenliği için revize edilmiş bir başvuruda bulunarak SEC’e çabasını yeniliyor.

Grayscale, Grayscale Ethereum Trust’ı (ETHE)’ı spot Ethereum ETF’ye dönüştürmek için revize edilmiş bir başvuruda bulundu.

Sektör uzmanları, bunun kripto para birimi ETF düzenlemeleri için potansiyel bir dönüm noktası olabileceğini düşünüyor.

Analistler, SEC’in başka bir yasal mücadeleden kaçınmak için Ethereum spot ETF’lerini onaylama olasılığının daha yüksek olabileceğine inanıyor.

Dünyanın en büyük kripto para varlık yöneticisi Grayscale Investments, yatırımcının Ethereum’a erişimini genişletmeyi amaçlayan bir hamleyle, Grayscale Ethereum Trust’ı (ETHE)’ı ticarete konu bir menkul kıymete dönüştürmek isteyen bir revize edilmiş başvuruda bulundu. Bu başvuru, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulmuş olup, New York Menkul Kıymetler Borsası Arca’da listelenmek üzere yapılmıştır.

Grayscale’in baş hukuk sorumlusu Craig Salm tarafından açıklanan bu revize edilmiş başvuru, firmanın yatırımcılara kripto para birimlerine maruz kalmaları için düzenlenmiş yollar sunma yönündeki devam eden çabalarının bir parçasıdır. Uygulama özellikle, yakın zamanda onaylanan Bitcoin spot ETF’lerinin yapısını yansıtan bir spot Ethereum ETF’si oluşturmayı hedeflemektedir.

Salm, Grayscale’in Bitcoin için olduğu gibi Ethereum için de benzer bir talep olduğuna inandığını belirterek, “Yatırımcılar, Ethereum’a bir spot Ethereum ETF olarak erişim istiyor ve bunu hak ediyor” dedi.

ETFStore Başkanı Nate Geraci gibi sektör uzmanları, bu hamleyi kripto para ETF’lerini çevreleyen düzenleyici ortam için potansiyel bir dönüm noktası olarak görüyorlar. Geraci, “Bu başvuru, şirketlerin spot Ethereum ETF arayışında ısrarcı olduğunu gösteriyor” dedi.

Ayrıca Grayscale’in başvurusunun, Bitcoin spot ETF’leri için oluşturulan benzer bir alternatif düzenleme yolunun önünü açabileceği öne sürüldü. Bitcoin spot ETF’lerinin onayı öncesinde hukuki bir mücadele yaşanmıştı.

Analistler artık SEC’in, benzer bir yasal hesaplaşmadan kaçınmak için Ethereum spot ETF’lerini onaylamaya daha yatkın olabileceğini öne sürüyorlar. Ancak, daha önce öngörülen bir zaman dilimi olan Mayıs ayında onay şansının azaldığı konusunda da uyarıyorlar.

Grayscale, gözden geçirilmiş bu uygulamayla Ethereum ETF’leri etrafında dönen tartışmayı yeniden alevlendirdi ve sektör, SEC’in bu yatırım aracının geleceğini belirleme konusundaki bir sonraki adımını bekliyor.

Grayscale on X: "Each of these people helped bring Grayscale Future of  Finance ETF to market. Ringing the @NYSE opening bell was the end of an  exciting journey for our team, and