Nayib Bukele: El Salvador’da Günlük Bitcoin Alımı Devam Edecek!

Yatırım yaparken iki ana hata yapılabilir: Hiç yatırım yapmamak ve yanlış hisse senetleri satın almak. Benzinga Insider Raporu, size doğru hisse senetlerini belirleme konusunda avantaj sağlayarak bu hatalardan kaçınmanıza yardımcı olur. Hızlı davranın ve en iyi hisse seçimlerini inanılmaz bir indirimle alın! Bu sınırlı 0,99$ teklifini şimdi talep edin!

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, ülkenin günlük Bitcoin’e olan bağlılığını yineledi. Orta Amerika ülkesi, BTC fiyatındaki son artışa rağmen Bitcoin yatırım stratejisinden şaşmadı.

El Salvador, kripto para yatırımlarını güvence altına alma çabalarının bir parçası olarak bu ayın başlarında 400 milyon doları Bitcoin’i daha güvenli bir depolama seçeneği olan soğuk cüzdana aktardı.

Bukele, bu hamleyi “ilk #Bitcoin kumbaramızın” kurulması olarak adlandırdı. Bu karar, Eleştiri ve tartışmalara rağmen El Salvador ekonomisi için olumlu sonuçlar doğuruyor gibi görünüyor.

Ülkenin dolar cinsinden devlet tahvilleri önemli bir yükseliş kaydetti ve Temmuz 2023 sonlarında dolar başına 25 sentten şu anda %200’ün üzerinde 84 sente yükseldi. Bu, aynı dönemde Bitcoin’in değerinin neredeyse üç katına çıkarak yaklaşık 24.000 dolardan 70.000 dolara çıktığı önemli bir artışla örtüşüyor.

El Salvador’un başabaş fiyatının Bitcoin başına 42.500 dolar olduğu bildiriliyor; bu, kripto para biriminin şu anki fiyatı olan 69.598 doların oldukça altında.

Bukele pide licencia al Congreso para postularse a reelección a la  presidencia de El Salvador - La Tercera