Bitcoin Balinasından Yeni Projeye 1 Milyon Dolar Yatırım

Finance Magnates’te paylaşılmış olan bir haberin detaylarına göre, kimliği henüz belirlenemeyen bir Bitcoin balinası, Blockhain yatırım şirketi olarak bilinen Roobee’ye Bitcoin aracılığı ile 1 milyon dolarlık yatırım yaptı. Roobee’nin resmi bir açıklama ile herkese duyurusunu yaptığı yatırım, cüzdanında yaklaşık olarak 36 milyon dolar değerinde Bitcoin olan bir tarafından 22 Nisan tarihinde gerçekleşti.

2017 yılının sonlarına doğru piyasaya çıkan Roobee, borsacıların dijital varlıkları almalarına olanak veren bir platform olarak geçiyor. Şirket ayrıca geçtiğimiz yılda kripto para yatırım hizmetlerine geçiş yapmak için Estonya’ya giderek lisans aldı. Roobee, bu zamana kadar geçen süre içerisinde 5000 kişinin farklı Blockhain projelerine 15 milyon dolar değerinde yatırım yapmalarına fırsat verdiğini söylüyor.

Ancak gelen bu yatırımlar henüz bir test aşaması olarak görülüyordu ve fon toplamaya yarıyor. Bu yatırımla beraber 5.5 milyon dolar değerinde fon toplamış oldular. Diğer yandan Ethereum’dan sadece 1 ayda 230 milyon dolar kazanan ve tüm haberlerde konu olan yatırımcı da geçtiğimiz Şubat ayında Roobee’ye 4.5 milyon dolar yatırım yaptığını söylemişti.