ICO’ların Küresel Anlamda Lideri Birleşik Arap Emirlikleri

CoinSchedule tarafından yapılan bir habere göre Birleşik Arap Emirlikleri, dünya çapında bakıldığı zaman en çok token satışı yapan ülke olarak dikkat çekiyor. Şirket tarafından yapılan detaylı bir açıklamada Birleşik Arap Emirlikleri, liderlik tacını 2018 yılından beri ilk sırada yer alan fakat son dönemlerde yedinci sıraya kadar gerileyen Abd’nin elinden aldı.

Verilere detaylı olarak bakıldığı zaman 2018 yılı içerisinde Birleşik Arap Emirlikleri, ilk 10 sırada bile yer almıyordu. BAE’de yılın başından Nisan ayına kadar geçen süre içerisinde token satışları yoluyla 210 milyon Dolar değerinde fon toplamayı başardı. BAE’yi 104 milyon dolar ile Cayman Adaları izliyor. Bu iki ülkenin devamında ise 88 milyon dolar ile Singapur ve 76 milyon Dolar ile Hong Kong yer alıyor.

Bu süre zarfında ABD’de ise yalnızca 291 milyon dolar toplamayı başardı. CoinSchedule’un CEO’su Alex Buelau, “Regülatörlerden meydana gelen durumlardan dolayı ABD’den uzaklaşmanın devam ettiğini görmekteyiz.” dedi. ABD’li regülatörler, menkul kıymet olarak kayıt altına alınmasının gerektiğini ifade ettikleri ICO’lara karşı sıkı bir önlem alıyorlar.