Bitcoin Yine Zirvede

Bir dönemin efsane para birimi Bitcoin ile ilgili yapılan olumsuz yorumlara Nisan ayında çekilen rapor darbe vurdu. Diar raporuna göre Bitcoin yine zirveye ulaşmayı başardı. Bu rapora göre Bitcoin madenciliğinde yaklaşık 391 milyon USD para biriktirildi. Bu da yatırımcıların hala bu Kripto paraya büyük güven duyduğunu gösteriyor.

Hatırlanacağı üzere 2018 yılı Ekim ayında Bitcoin değerinde ciddi bir düşüş yaşamış hatta dip tabir edilecek değerler söz konusu olmuştu. Aynı durumun şubat ayında da yaşanması piyasalarsa Bitcoin katliamı olarak adlandırıldı. Ancak 100 milyon USD değerinde bir artışın gerçekleşmesi bütün bu algıları yerle bir etmeyi başardı. Üstelik bu kar Kripto katliamı sürecinde yaşanan ilk yüksek kar olarak kabul ediliyor.

BTC’deki dalgalanmaların yatırımcılar tarafından bir fırsat olarak algılanması madenciliği artırdı. Bu da işlem sayısında büyümeyi sağladı. Tabi bunda Nisan ayında gerçekleşen Bitcoin rallisinin payı da büyük. Bu da gösteriyor ki darbe alsa da Kripto para borsasında en güvenilir değer BTC olmaya devam ediyor.