Binance Borsasında Tehlike Çanları

Bilgisayar korsanları Binance Borsasında Tehlike canlarının çalmasına sebep oldu. Korsanlar 7 mayıs saat 17:15’te, 2FA Kodu ve çok sayıda API kullanıcı anahtarı ele geçirildi. Korsanların bu girişimi virüslü pek çok yazılım ile sağladığı tespit edilmiş durumda. Üstelik etkilenen ve tespit edilen hesapların yanı sıra farklı hesapların da durumdan etkileneceği açık.

Binance borsasına düzenlenen hack girişiminde şu ana kadar tespit edilen 7000 Bitcoin’in çekildiği. Borsa yetkilileri tarafından yapılan açıklamada çekilen hu BTC değerlerinin toplam varlığın yüzde 2’sini oluşturduğu ifade edildi. Ayrıca borsa yetkilileri diğer cüzdanların güvenirliliği ile ilgili herhangi bir sorunun olmadığını da belirtti. Yine de yatırımcıların borsaya karşı endişesi devam ediyor.

Binance borsası yaşanan bu hack girişimi sonrası elle geçirilen hesapların zararlarını karşılamaya hazırlanıyor. Zararlar #SAFU fonundan karşılanacak. Binance borsası yatırımcılarına anlık açıklamalar bulunuyor ve araştırmaların derinleştirildiğini ifade ediyor. Ayrıca araştırmaların birkaç hafta daha süreceği de borsa yetkilileri tarafından açıklandı. Bu süre zarfında gelişmelere dair yatırımcılar anlık olarak bilgilendirilecek.