Michael Saylor: Bitcoin 2020’den Beri Üstün Performansını Koruyor!

Michael Saylor, Bitcoin’in tüm önemli yatırım seçeneklerinden daha iyi performans gösterdiğini vurguladı. BTC, 10 Ağustos 2020’den bu yana %432 yatırım getirisi sağlarken, S&P 500 %56 yatırım getirisi sağladı. Saylor, bir X gönderisinde Bitcoin’in doğasını vurgulayarak “volatilitenin canlılık olduğunu” belirtti. MicroStrategy’nin eski CEO’su ve İcra Kurulu Başkanı Michael Saylor, Bitcoin’in (BTC) 10 Ağustos 2020’den bu yana gösterdiği performansı vurgulamak ve bunu diğer yatırım seçeneklerinin yatırım getirileriyle karşılaştırmak için sosyal medya platformu X’i kullandı.

Saylor, X gönderisinde, dijital varlığın 10 Ağustos 2020’den bu yana %432 oranında arttığına dikkat çekerek “Bitcoin kazanıyor” ifadesinin altını çizdi. Aynı zamanda S&P 500 %56 yatırım getirisi sağlarken NASDAQ yükselişte yalnızca %50 oranında. Bu arada, söz konusu zaman diliminden bu yana altın yalnızca %7 getiri sağlarken, gümüş ve tahviller sırasıyla %-13 ve %-19 negatif getiri sağladı. Geçtiğimiz hafta Saylor, bir X gönderisinde “Volatilite Canlılıktır” ifadesini kullanarak Bitcoin’in dinamik fiyat hareketlerinin dijital varlık piyasasının temellerinin bir parçası olduğunu vurguladı.


Özellikle Saylor, 2020’den bu yana büyük bir Bitcoin boğası oldu ve son zamanlarda Bitcoin’in sermayenin dijital dönüşümünü temsil ettiğini belirtti. Eski MicroStrategy CEO’su, Bitcoin’in fiyatının ana kullanım senaryosu olan “sermayenin korunması ve değer kazanması” tarafından belirlendiğine inanıyor. Mart 2024’te Bitcoin, 61.000 dolardan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.000 doların üzerine çıktı. Bu yazının yazıldığı sırada lider varlığın fiyatı, BTC’nin önceki 69.000 dolarlık ATH’sinin hemen altında, 67.000 dolar seviyesinde bulunuyor. CoinMarketCap’e göre BTC’nin fiyatı son 24 saatte neredeyse %5 artarken, işlem hacmi de %27,85 arttı. Verilere göre Bitcoin’in piyasa değeri 1,3 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Michael Saylor Attacks Ether and Says Bitcoin Cash Was a 'Horrific Mistake'  | CoinMarketCap