Bloomberg: SEC BlackRock Bitcoin ETF Gecikme Belgesini Ana Sayfada Göstermiyor!

SEC, BlackRock’un Bitcoin Spot ETF erteleme belgesini diğer tüm belgelerden farklı olarak ayrı bir bölümde yayınlaması dikkat çekici bir durum.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), birkaç Bitcoin spot borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunu erteledi, ancak bu erteleme duyurularından birinin web sitesinde diğer ETF’lerin yer aldığı bölümde eksik olduğu görünüyor.

Bloomberg analisti James Seyffart, attığı tweette SEC’in dün gece tüm Bitcoin spot ETF başvurularını ertelemesinin ardından erteleme duyurularının ilk olarak yayınlandığı sayfada yalnızca BlackRock’un başvurusunun bulunmadığına dikkat çekti. Bu durumu “biraz tuhaf” olarak nitelendirdi ve BlackRock’un erteleme mektubunun web sitesinin başka bir bölümünde bulunduğunu, ancak diğer altı mektubun olduğu ana noktada yer almadığını ifade etti.

Seyffart, BlackRock’un BTC ETF başvurusunun beklenildiği gibi ertelendiğini ancak yine de SEC’in bu mektubu diğerleriyle aynı yerde yayınlamamasını garip bulduğunu belirtti.

Dün, SEC tüm spot Bitcoin ETF başvurularını erteledi ve BlackRock’un başvurusunu sona bıraktı. BlackRock’un başvurusunun ertelendiğini gösteren belgeler, SEC’in resmi internet sitesinin diğer bölümlerinde de bulunuyor ancak bu belgelerin diğer tüm ETF başvurularıyla birlikte tutulmaması dikkat çekiyor.

BlackRock is cutting 500 jobs as Wall Street layoffs continue | CNN Business