Ripple Hukuk Ekibi SEC’in XRP Kararına İtirazı Reddetti!

Avukatlar, SEC’in itirazının büyük ölçüde XRP tokeninin bir menkul kıymet olarak nitelendirilmediği Temmuz ayındaki mahkeme kararına duyulan “memnuniyetsizlik” üzerine kurulu olduğunu savundular.

Ripple’ı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile açtığı davada temsil eden avukatlar, düzenleyicinin temyiz için gereken şartları yerine getirmediğini öne sürdüler.

Ripple’ın hukuk ekibi, 1 Eylül’de ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi’ne yaptığı başvuruda, SEC’in itirazının büyük ölçüde hakimin XRP tokeninin satışları için bir teminat olarak değerlendirilmediği kararına duyulan “memnuniyetsizlik” temelinde olduğunu ifade etti. Avukatlar, davadaki “ara temyiz için gerekli istisnai koşulların” olmadığını belirterek, hakimden her iki temyiz ya da erteleme taleplerini reddetme çağrısında bulundular.

Ripple, “SEC, Bireysel Davalılar ön önerge mektubunda bu eksikliği tespit ettikten sonra bile kalış standardını karşılamaya çalışmadı” dedi. “Bireysel Sanıklar, SEC’in talebine karşı çıkmak için ayrı ayrı yazıyorlar. Ripple da bu muhalefete katılıyor.”

Ripple Says SEC "Rushing to Appeal" Ruling That Crypto Isn't a Security -  Bloomberg